Uudised ja teated

Mulgi mälumängu lõppakord

20. märts 2017

Kõiki Mulgimaa kihelkondi üsna põnevil hoidnud mälumängu viienda hooaja viimasele, üldkokkuvõttes kahekümne viiendale jõukatsumisele koguneti 15. märtsi õhtul, seekord Karksi valla kultuurikeskuse avarasse saali. 

Üllatas, et kohale ei tulnud Abja vallavalitsuse võistkond – paljud arvasid, et nende nupukaima mehe ametikohustuste tõttu eemal viibimine pelutas ülejäänuid ja võttis lootuse edukalt esineda. Neliteist võistkonda aga asusid söakalt žürii poolt pakutud pähkleid purema. Ennekõike kuulati Karksi vallavanema Taimo Tugi tervitust ja vaadati gümnaasiumiõpilaste „vändatud“, rohkete  droonivõtetega videot, mis andis toreda ülevaate Karksi kandi kaunist maastikust ja rahvaüritustest.   

Žüriil oli seekordki valmis kaks tosinat küsimust, ikka mulgi eluvaldkondadest. Avaveerandil läksid ette Helme ja Karksi mulgid, nende kannul tarkpead Võrtsu veerest. Poolaja järel olid karksilased napilt ainujuhtijad ja, vaatamata Abia täistabamustele teisel poolajal, suutsid siiski lõpetada kahepunktilise edumaaga naabervalla esinduse ees. „Pronksi“ pälvis 1 punktiga maha jäänud Helme. Esikuuikusse platseerusid veel Võrtsu veerest, Mõisaküla  ja Karksi-Nuia Tuuletallajad. Parima küsimuse esitajaks arvati  Enno Liiber, kes oli järjekordse kummalise esemena kaasa toonud mitme tuhande aastased kelti  rõngasrahad

Selletalvise hooaja viie vooru kokkuvõttes sai esikoha ikkagi Abia võistkond (Marje Kaaremaa, Raivo Kutser, Rein Mägi, Eve Raska ja Lauri Sepp), kes edestas teisele kohale tulnud võrtsuveerlasi (Kristi Ilves, Ants Mändmets, Jaan Roht, Helle Soots ja Märt Tomp) rekordilise 26 punktiga (mulluste võitjate, Karksi mulkide edemus hallistlaste ees oli toona „kõigest“ 18 punkti). Kolmas oli Helme (Kaja Allilender, Silvar Lelle, Andrus Lepikov, Evelyn ja Tarmo Tamm), kellega oli samal pulgal Mõisaküla. Karksi mulgid jäid viiendaks, kuuenda koha aga võttis Halliste. 

Viie hooaja summana kogusid enim punkte (819) Karksi mulgid (Enn Kauber, Jaan Kukk, Tõnis Laurik, Arvo Maling ja Enn Sarv), teise koha võttis Abia 782 ja kolmanda Halliste 752 punktiga (Ene Maaten, Mait Mikelsaar, Maimu Pauvere, Arne Putnik ja Andres Rõigas). Üldse osales 31 võistkonda, neist tosin „korraks vaid“ ja kolm kahel hooajal. Kõigil hooaegadel lõid kaasa üheksa võistkonda, eelmainitud kolme kõrval ka Võrtsu veerest, Sõõr, Põdrala/Riidaja, Mõisaküla, Abja VV ja Paistu Mulgid. Neli hooaega käis kohal 4 võistkonda.  

Mulgi Mälumängu korraldamiseks saadi tänuväärset toetust Rahvakultuuri keskuselt, Mulgimaa kultuuriprogrammilt, Mulgi kultuuri instituudilt, Eesti kultuurkapitali Viljandi- ja Valgamaa ekspertgruppidelt ning kaheksalt valla- ja kahelt linnavalitsuselt. Mängupaikadeks oli viieteistkümne kultuuri- või haridusasutuse saalid. Mänguvoorude sujuva korraldamise tagasid kohalikud kultuurijuhid, ennastsalgava  eestvedajana toimis Karksi valla kultuurikeskuse juhataja Kai Kannistu. Väärib mainimist, et eri võistkondades tegid kaasa peaaegu kõikide Mulgimaa omavalitsuste juhid.   

Mine tea, vast õnnestub haldustormi vaibumise järel jälle uusi nuputamistalguid ette võtta! 
                                                                                                             

Olav Renno, žürii liige

Greaton

HELME VALLAVALITSUS       Tartu tn 20  68606 Tõrva         tel  766 8450        e-post   postipoiss@helme.ee