Uudised ja teated

Sõbrapäeva kontsert Ala koolis

15. veebruar 2017

Eile, sõbrapäeval, toimus meie koolis ja rahvamajas elava muusika kontsert -  külas olid Silver Sepp ja tema fantaasiapillid.

TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias pop-džässlaulu õppinud ja Norra Telemarki ülikoolis traditsiooniliste kunstide magistrikraadi omandanud Silver jutustab enda kontsertidest nii: „Koolikontsertide kuulajad on kõige ausam publik, keda tean. Kui kavas on mõni nõrgem koht, siis hakkab saal kohe sumisema ja halastust ei anta.”. Fantaasiapillidega sünnib muusika, mida ei piiritle ettekirjutatud normid ja kammitsad. Täna me lükkasime oma päeva käima ning Silver tõi oma muusikaga kaasa ka päikese. Uskumatu kuid sattusime kohe ka INSTAGRAMMI.  

Enamasti ei ole laval ühtegi varem teadaolevat pilli ning suur osa muusikast luuakse kohapeal. Silveri pillid on valmistatud igapäevastest asjadest - argisest kila-kolast on tehtud ebatavalised, kuid sugugi mitte alaväärtuslikud muusikariistad. Silver naljatas, et vahel ei tasu oma vanasid naelu ära visata vaid tasub neist teha pill ning õigel ajal õiges kohas olles võid sa selle pilliga esinemise eest saada korraliku preemia ning osta endale näteks auto.

Laval oli samaaegselt jalgrattatrumm, - viiul ning muusikat tegid puupakk, võrguhark, naelapill, kanalisatsioonitorud. Rütmi löödi pintslite ja trummipulkadega. Lisaks kõigele liikumine ja elektroonika - elamus oli kordumatu. 

Esialgu võlus Silver fantaasiapillidest välja helisid ja siis kutsuti ka pealtvaatajad muusikat tegema. Pillidest tulid välja väga omapärased helid, mis kokku moodustasid, uskumatu küll, muusika.

Autor: Ave Visor, Ala Põhikool
Greaton

HELME VALLAVALITSUS       Tartu tn 20  68606 Tõrva         tel  766 8450        e-post   postipoiss@helme.ee